Kiedy potrzebna jest laweta?
Niespodziewana usterka samochodu w trasie może przytrafić się każdemu. Z oczywistych względów w takiej sytuacji najlepiej skorzystać z pomocy drogowej. Do rodziny lub znajomych, którzy mogliby odholować auto, możesz mieć daleko, a i nie wiadomo, gdzie znajduje się najbliższy warsztat. Jednak poważna awaria pojazdu to nie jedyna sytuacja, w której przydaje się laweta. Kiedy jeszcze warto skorzystać z takiej usługi? Sprawdź już teraz!
Zima zawsze weryfikuje sprawność pojazdów
Z naszych statystyk wyraźnie wynika, że liczba zgłoszeń do pomocy drogowej mocno wzrasta w okresie od listopada do lutego/marca. W zimowych miesiącach wielu kierowców ma problemy z porannym uruchomieniem samochodów. Gdy noc była wyjątkowo mroźna, a akumulator ma już swoje lata, odpalenie silnika często okazuje się niemożliwe.
Jeśli przytrafi Ci się taka sytuacja, pomoc drogowa zajmie się uruchomieniem pojazdu. Kierowca zawsze ma przy sobie przewody, poprzez które użyczy prądu ze swojego akumulatora. Pamiętaj, aby po dotarciu samochodem na miejsce wymontować baterię i podłączyć ją do prostownika. Jeśli jest w wyjątkowo złym stanie, najlepiej od razu wymień ją na nową.
Kolizja drogowa – laweta z OC sprawcy wypadku
W okresie zimowym wzrasta także liczba kolizji drogowych. Trudne warunki atmosferyczne i śliska nawierzchnia mogą zaskoczyć nawet doświadczonych kierowców. Skorzystanie z takiej usługi jest wskazane wtedy, gdy jesteś ofiarą lub sprawcą wypadku. Bardzo często auto po kolizji nie nadaje się do dalszej jazdy. W wielu przypadkach niemożliwe jest też zwykłe holowanie. Przekrzywione amortyzatory, czy uszkodzony układ kierowniczy uniemożliwiają nawet przepchnięcie auta.
Pomoc drogowa bezpiecznie przetransportuje je do wskazanego przez Ciebie miejsca. Pamiętaj, że jeśli jesteś ofiarą takiego zdarzenia, za lawetę nie będziesz musiał płacić. Koszty usługi zostaną pokryte z OC sprawcy wypadku.
Problem z samochodem na autostradzie A1 lub A2? Koniecznie wezwij pomoc drogową!
Skorzystanie z lawety jest wręcz obowiązkowe w sytuacji, gdy do unieruchomienia auta dojdzie na trasie szybkiego ruchu. Pamiętaj, że na drogach ekspresowych oraz autostradach prawo kategorycznie zabrania holowania. Za takie działanie możesz dostać mandat, ale przede wszystkim ciągnące się pojazdy stwarzają realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu.
Każda awaria w takim miejscu oznacza, że powinieneś zadzwonić po lawetę. Pomoc drogowa przyda się między innymi wtedy, gdy:
- zabrakło Ci paliwa,
- masz uszkodzoną oponę,
- zmagasz się z niesprawnością układu kierowniczego lub hamulcowego,
- nie możesz uruchomić silnika,
- masz wyciek z układu chłodniczego.
W większości przypadków pracownik pomocy drogowej podejmuje próbę uruchomienia auta na miejscu. Jeśli nie jest to możliwe, zabiera je lawetą do najbliższego warsztatu lub wskazanego przez kierowcę punktu. Nie zapominaj, że takie miejsca, jak autostrada A1 czy A2 są wyjątkowo niebezpieczne. Jeśli zadzwoniłeś po specjalistów, oznakuj prawidłowo auto i najlepiej wysiądź z niego, oczekując na pomoc poza drogą.
Zatrzasnąłeś kluczyki w pojeździe? Pomoc drogowa może się tym zająć!
Wystarczy chwila nieuwagi, aby zamknąć samochód z kluczykami w środku. Jeśli stanie się to daleko od miejsca zamieszkania, zazwyczaj nie ma możliwości skorzystania z drugiego kompletu. W takich sytuacjach nie musisz uciekać się do ostateczności – wybicia szyby. Zadzwoń po lawetę! Nasza pomoc drogowa z Łodzi dysponuje specjalistycznymi narzędziami, dzięki którym oferujemy usługę awaryjnego otwierania samochodu
Zawsze miej pod ręką telefon do pomocy drogowej
Jak widzisz, sytuacji, w których może Ci się przydać laweta, jest mnóstwo. Usterki techniczne przytrafiają się nie tylko właścicielom starszych aut, ale i stosunkowo nowych. Jeśli chcesz bezpiecznie podróżować, zawsze miej pod ręką numer do pomocy drogowej. W razie problemów najlepiej skorzystaj z naszego wsparcia. Firma Cobra z Łodz świadczy usługi na najwyższym poziomie. Dysponujemy nowoczesnymi lawetami i zatrudniamy najlepszych pracowników. Swoje usługi świadczymy na terenie całego województwa, w tym na autostradach A1 oraz A2.
Wróć do bloga