• Cobra Auto – Holowanie od 1997 roku pomaga kierowcom w trudnych sytuacjach

  Obsługujemy klientów zarówno z województwa łódzkiego jak również całej Polski.

  slide
 • Cobra Auto – Holowanie od 1997 roku pomaga kierowcom w trudnych sytuacjach

  Obsługujemy klientów zarówno z województwa łódzkiego jak również całej Polski.

  slide
 • Cobra Auto – Holowanie od 1997 roku pomaga kierowcom w trudnych sytuacjach

  Obsługujemy klientów zarówno z województwa łódzkiego jak również całej Polski.

  slide
Blog

O czym należy pamiętać, ubezpieczając samochód?

W Polsce każdy kierowca musi mieć wykupione ubezpieczenie OC. Poza nim można nabyć również dobrowolną polisę Autocasco, dającą szerszy (w zależności od wybranej oferty) zakres ochrony, w tym m.in. pomoc na autostradzie pod postacią mobilnego serwisu, lawety do osobówek czy holowania samochodów ciężarowych. Właściciele pojazdów często poszukują najtańszej polisy, co nie zawsze stanowi najlepsze wyjście.

Do wyboru ubezpieczenia zawsze warto podejść z rozwagą, by uniknąć błędów, jakie mogą zaważyć na wysokości świadczenia, ale i decyzjach wydawanych przez towarzystwo ubezpieczeniowe, jeśli dojdzie do konkretnego zdarzenia. Jeśli i Ty stoisz przed wykupem polisy – poniżej znajdziesz kilka punktów, o których trzeba pamiętać, wybierając ofertę dla siebie. Zachęcamy do lektury!

Podejmowanie decyzji o ubezpieczeniu na ostatni moment

Zazwyczaj o wykupieniu OC przypominamy sobie na kilka dni przed wygaśnięciem ubezpieczenia. Jeśli mamy automatyczne przedłużenie – nie musimy się o to martwić. Jednak w sytuacji, gdy nie zdecydowaliśmy się na to rozwiązanie – warto odpowiednio wcześniej przejrzeć polisy, dokładnie zapoznając się z ich szczegółami. To ważne również dlatego, że już 1 dzień bez OC wiąże się z koniecznością zapłaty 1120 złotych kary, a im dłużej zwlekamy, tym kwota będzie wyższa.

Porównaj różne oferty ubezpieczycieli

Błędem wielu osób przy wyborze TU jest decydowanie się na „pierwszą-lepszą” ofertę. Tymczasem – szczególnie przy AC – to niekoniecznie najlepsze wyjście. W takich sytuacjach przydają się porównywarki, pozwalające przyjrzeć się polisom różnych towarzystw ubezpieczeniowych, zarówno jeśli chodzi o zakres ochrony, jak i ceny. Warto również sprawdzić opinie w sieci dotyczące tego, czy klienci ubezpieczyciela nie skarżą się np. na to, że firma zaniża lub nie wypłaca należnego odszkodowania.

Dobierz zakres ochrony do swoich potrzeb

To bardzo ważny punkt przy wyborze własnego ubezpieczenia. Szukając oszczędności, kierowcy nierzadko decydują się na AC mini – obejmujące jedynie zdarzenia losowe, w tym m.in. spłonięcie pojazdu w pożarze lub przygniecenie go przez ułamany konar. Zdarzenia drogowe więc wcale nie muszą być ujęte! Tymczasem przy stłuczce autopomoc 24h czy przynajmniej częściowe pokrycie kosztów naprawy to tylko dwie z wielu korzyści, jakie niesie ze sobą dobrze dopasowane Autocasco.

Z drugiej strony, spragnieni „maksymalnej” ochrony wybierają najszerszy pakiet zabezpieczenia, który wcale nie jest im potrzebny, a za jaki muszą zapłacić znacznie więcej. W końcu – jeśli nie podróżuje się autem za granicę, to po co np. assistance w krajach UE? Dlatego zakres należy do tych elementów, na jakie warto zwrócić większą uwagę przy wykupywaniu polisy. Kolejny to Ogólne Warunku Umowy.

Zawsze dokładnie czytaj warunki umowy

Choć czytanie OWU często kojarzy się z przykrym obowiązkiem przebijania się przez drobny druczek i urzędowy język – to konieczność, jakiej nie warto zaniedbywać. Pobieżne przeglądanie może skończyć się tym, że na późniejszym etapie, gdy np. zaskoczy nas jakaś decyzja ubezpieczyciela i będziemy chcieli się od niej odwoływać, okaże się, że nie mamy do tego prawa, gdyż w umowie zgodziliśmy się na takie, a nie inne ustalenia.

Warto więc poświęcić trochę czasu na przeczytanie OWU. W przypadku, gdy coś wydaje się niezrozumiałe – można zwrócić się do agenta o wyjaśnienia. Ma on obowiązek rozwiać wszelkie wątpliwości.

Przedstawiaj prawdę dotyczącą wykorzystania pojazdu

Na końcu jeszcze jedna ważna rzecz – zawsze warto być szczerym w przekazywaniu informacji TU. Zatajanie ważnych danych, np. dotyczących przeznaczenia auta, tego, że za kierownicą będzie siadać młoda, niedoświadczona osoba czy nawet podanie miejsca zameldowania zamiast zamieszkania, może zostać potraktowane przez ubezpieczyciela jako naruszenie warunków umowy. W najlepszym wypadku nie zostaną pokryte koszty np. pomocy drogowej, holowania na lawecie czy naprawy. W najgorszym – TU będzie domagać się zwrotu kosztów pokrytego odszkodowania dla osób trzecich.

A co w przypadku, gdy nie masz wykupionego AC, a zdarzy się wypadek np. w okolicach Łodzi na autostradzie A1 lub A2? Zawsze wtedy możesz skorzystać z taniej auto pomocy firmy Cobra. Działamy 24h na dobę. Sprawdź naszą ofertę już teraz!

Wróć do bloga
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.