• Cobra Auto – Holowanie od 1997 roku pomaga kierowcom w trudnych sytuacjach

  Obsługujemy klientów zarówno z województwa łódzkiego jak również całej Polski.

  slide
 • Cobra Auto – Holowanie od 1997 roku pomaga kierowcom w trudnych sytuacjach

  Obsługujemy klientów zarówno z województwa łódzkiego jak również całej Polski.

  slide
 • Cobra Auto – Holowanie od 1997 roku pomaga kierowcom w trudnych sytuacjach

  Obsługujemy klientów zarówno z województwa łódzkiego jak również całej Polski.

  slide
Blog

Na czym polega awaryjne otwieranie drzwi samochodu?

Jesteś daleko od domu i zatrzasnąłeś kluczyki w swoim samochodzie? A może z jakichś powodów po prostu nie możesz odryglować zamków w aucie? W takich sytuacjach nigdy nie kieruj się negatywnymi emocjami i pośpiechem. Wybijanie szyby w drzwiach to brutalna i niebezpieczna metoda, która naraża Cię dodatkowo na duże koszty. W takiej sytuacji lepiej zdecyduj się na usługę awaryjnego otwierania samochodów. Sprawdź już teraz, na czym to polega. W tym artykule prezentujemy tajniki pracy naszej łódzkiej firmy Cobra oferującej pomoc drogową 24h. Zapraszamy do lektury!

Awaryjne otwieranie zamka w drzwiach aut – kiedy przydaje się ta usługa?

Z problemem dostania się do własnego samochodu może spotkać się dosłownie każdy. Przyczyn takiego stanu rzeczy jest wiele, a do najpopularniejszych należy zaliczyć:

 • przypadkowe zatrzaśnięcie zamków pojazdu z kluczykami w środku (zdarza się w starszych autach, w których wszystkie drzwi są wyposażone w kołki ryglujące),
 • uszkodzenie lub zgubienie elektronicznego kluczyka (bądź specjalnej karty) do zdalnego odblokowywania samochodu,
 • awaria elektroniki lub silniczków sterujących ryglowaniem drzwi,
 • rozładowanie akumulatora (wiele współczesnych aut jest wyposażonych w mechaniczny zamek awaryjny, który jednak nieużywany latami często okazuje się niesprawny).

Co zrobić w takiej sytuacji? Pamiętaj, że próba samodzielnego dostania się do pojazdu może skończyć się uszkodzeniami lakieru, karoserii, a nawet szyby. Lepiej zdaj się na wsparcie specjalistów oferujących awaryjne otwieranie auta. Nasza pomoc drogowa z Łodzi ma nie tylko odpowiednie doświadczenie, ale i profesjonalne narzędzia do takich zadań.


Jak dostać się do samochodu bez kluczyków?

Nasz kierowca po otrzymaniu zgłoszenia od razu udaje się na miejsce i ocenia zastaną sytuację. Zależnie od tego, jaki jest powód problemu z otworzeniem samochodu, wybiera jedną z poniższych metod:

 • użycie specjalnych narzędzi ślusarskich (wytrychów),
 • wykorzystanie poduszki powietrznej do odchylenia drzwi i wydobycia kluczyków z wnętrza pojazdu.

Otwieranie zamków samochodów metodami ślusarskimi

Wykorzystanie wytrychów to najczęściej stosowana metoda, która jest całkowicie bezinwazyjna i w większości przypadków szybka oraz skuteczna. Nasz pracownik, używając odpowiednich narzędzi, przekręca bębenek zamka, aby dostać się do pojazdu.

Ślusarskie techniki nie sprawdzą się w sytuacji, gdy układ mechanicznego otwierania drzwi jest niesprawny. Jeśli masz nowoczesny samochód, pamiętaj, aby regularnie kontrolować sprawność awaryjnego zamka. Zazwyczaj znajdziesz go pod zaślepką w pobliżu klamki. Od czasu do czasu przekręć go, a do tego regularnie smaruj, przede wszystkim przed okresem zimowym.

Poduszka powietrzna do siłowego odchylenia drzwi

Ta metoda ma zastosowanie tylko wtedy, gdy kluczyki zostały zatrzaśnięte w pojeździe i są one w łatwo dostępnym miejscu (np. na fotelu kierowcy). Odchylając ręcznie drzwi od góry lub od strony zamka, pomiędzy uszczelkę i karoserię wkłada się specjalną poduszkę. Stopniowe wtłaczanie do niej powietrza powoduje powiększanie się szczeliny. Następnie w powstały otwór wprowadza się długi drucik zakończony haczykiem. Przy odpowiednim manewrowaniu można wydobyć kluczyk z pojazdu i otworzyć drzwi.

Oczywiście metoda ta jest bardziej inwazyjna niż wykorzystanie klasycznych wytrychów. Z tego powodu nigdy nie powinieneś się jej podejmować na własną rękę. Tylko pomoc dobrego fachowca daje Ci pewność, że kluczyki uda się wydobyć z auta bez uszkadzania drzwi, szyby czy lakieru.

Nie możesz dostać się do samochodu? Dzwoń po pomoc drogową 24h!

Jak widzisz wezwanie specjalistów to najlepszy sposób na to, aby szybko i bezinwazyjnie dostać się do auta. Awaryjne otwieranie zamków samochodu nie musi być kosztowną usługą. Aby się o tym przekonać, najlepiej skorzystaj z naszej oferty. W firmie Cobra z Łodzi świadczymy pomoc drogową przez 24h na dobę. Nie ma znaczenia, czy zatrzasnąłeś w pojeździe kluczyki, czy nie możesz otworzyć drzwi z innego powodu. Zadzwoń do nas – gwarantujemy sprawne i profesjonalne działanie oraz konkurencyjne ceny!

Wróć do bloga
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.