• Cobra Auto – Holowanie od 1997 roku pomaga kierowcom w trudnych sytuacjach

  Obsługujemy klientów zarówno z województwa łódzkiego jak również całej Polski.

  slide
 • Cobra Auto – Holowanie od 1997 roku pomaga kierowcom w trudnych sytuacjach

  Obsługujemy klientów zarówno z województwa łódzkiego jak również całej Polski.

  slide
 • Cobra Auto – Holowanie od 1997 roku pomaga kierowcom w trudnych sytuacjach

  Obsługujemy klientów zarówno z województwa łódzkiego jak również całej Polski.

  slide
Blog

Kiedy przysługuje nam auto zastępcze?

Dziś trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie bez samochodu. Często jest narzędziem pracy, ale oczywiście ułatwia nam również wykonywanie codziennych obowiązków. Nic więc dziwnego, że gdy dojdzie np. do jego awarii, mamy problem z organizacją swojego życia. Pojazd trafia na lawetę, potem do warsztatu na naprawę i przez pewien czas trzeba sobie radzić bez niego. Jednak czy wiesz, że w niektórych przypadkach przysługuje Ci nieodpłatne auto zastępcze? Z dalszej części wpisu dowiesz się, kiedy możesz skorzystać z takiej usługi – sprawdź już teraz!

Wypadek, a samochód zastępczy – czy można z niego korzystać za darmo?

Każdy, nawet najlepszy kierowca może być uczestnikiem kolizji drogowej, która często kończy się poważnymi uszkodzeniami pojazdu. Niestety zazwyczaj wypadek oznacza oddanie samochodu do naprawy i rozstanie się z nim na dłuższy czas. Zapewne wiesz, że w takich sytuacjach poszkodowani w zdarzeniu mogą bezpłatnie skorzystać z pomocy drogowej? Laweta opłacana jest z OC sprawcy i…tak samo może być z pojazdem zastępczym!

Jeśli to nie Ty byłeś sprawcą wypadku, możesz zgłosić się do ubezpieczyciela o zwrot kosztów wynajęcia auta na czas serwisu swojego. Wszystko zależy od konkretnej sytuacji, gdyż firmy ubezpieczeniowe wymagają, aby uzasadnić tę potrzebę. Powodem odmowy może być na przykład posiadanie drugiego pojazdu. Oprócz tego uzyskasz zwrot kosztów wypożyczenia samochodu zastępczego tylko, jeśli:

 • jego klasa jest taka sama jak Twojego lub niższa od niego,
 • cena usługi mieściła się w granicach średniej dla regionu, w którym mieszkasz,
 • korzystałeś z auta tylko do momentu odebrania własnego z naprawy lub zakupu nowego, jeśli doszło do szkody całkowitej.

Byłeś sprawcą wypadku? Sprawdź, kiedy skorzystasz z auta zastępczego!

Sprawa komplikuje się wtedy, kiedy to Ty spowodujesz wypadek. Choć być może koszt lawety pokryje polisa OC, to samochód musisz naprawić za własne pieniądze. Sytuacja zmienia się w momencie, gdy do obowiązkowego ubezpieczenia dokupiłeś pakiet Assistance. Przy wyższych i droższych opcjach będziesz mógł wnioskować o zwrot kosztów wynajmu auta zastępczego.

Co ważne, nawet jeśli wybrałeś najtańszą opcję, możesz liczyć na bezpłatne holowanie po kolizji. Jeśli do zdarzenia doszło w okolicach Łodzi, skontaktuj się z naszą pomocą drogową. Zajmiemy się holowaniem i załatwimy formalności, aby koszty usługi pokryć z polisy ubezpieczeniowej.

Czy auto zastępcze przysługuje na czas naprawy samochodu po awarii?

Konieczność oddania auta do serwisu może być efektem wypadku drogowego, ale także zwykłej awarii. Czasem usterki są na tyle poważne, że naprawa samochodu zajmuje wiele dni. To kolejna sytuacja, w której na dłużej zostajesz bez pojazdu i musisz sobie jakoś radzić. Jednak możesz się zabezpieczyć na taką ewentualność – wykup polisę Assistance.

Jeśli wybrałeś odpowiedni pakiet ubezpieczenia, zyskasz dostęp do auta zastępczego. Możesz z niego korzystać, gdy Twój samochód będzie w naprawie. Pamiętaj, że najczęściej ubezpieczyciele określają górne limity dla tej usługi.

Inne świadczenia przysługujące z Assistance

Nawet jeśli masz pakiet Assistance, nadal będziesz musiał samodzielnie pokryć koszty naprawy samochodu np. po wypadku. Jednak dzięki tej polisie zyskasz dostęp do kilku ciekawych, bezpłatnych usług dodatkowych, takich jak:

 • holowanie po awarii – pracownik pomocy drogowej przyjedzie lawetą i odholuje pojazd do najbliższego warsztatu lub wskazanego przez Ciebie miejsca,
 • opłacenie noclegu w czasie oczekiwania na wykonanie serwisu samochodu,
 • pojazd zastępczy, gdy Twój został skradziony.

Samochód zastępczy jest ważny, ale przyda Ci się także pomoc drogowa!

Jak widzisz, w wielu sytuacjach możesz za darmo korzystać z pojazdu zastępczego. Jednak zanim do tego dojdzie, musisz odholować swój samochód z miejsca wypadku czy awarii. Z tego powodu ruszając w trasę, zapisz sobie numer do fachowców zajmujących się holowaniem. W razie problemów w drodze najlepiej zadzwoń do naszej firmy POMOC DROGOWA Romański Radosław. Mamy profesjonalne lawety i działamy na terenie Łodzi oraz całego regionu. Skontaktuj się z nami – pomożemy Ci w trudnej sytuacji drogowej!

Wróć do bloga
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.