• Cobra Auto – Holowanie od 1997 roku pomaga kierowcom w trudnych sytuacjach

  Obsługujemy klientów zarówno z województwa łódzkiego jak również całej Polski.

  slide
 • Cobra Auto – Holowanie od 1997 roku pomaga kierowcom w trudnych sytuacjach

  Obsługujemy klientów zarówno z województwa łódzkiego jak również całej Polski.

  slide
 • Cobra Auto – Holowanie od 1997 roku pomaga kierowcom w trudnych sytuacjach

  Obsługujemy klientów zarówno z województwa łódzkiego jak również całej Polski.

  slide
Blog

Kiedy potrzebne jest holowanie?

Większości osób pomoc drogowa kojarzy się z wypadkami oraz poważnymi usterkami samochodów. Jednak usługi oferowane przez takie firmy są bardziej rozbudowane. Jako kierowca możesz spotkać się z różnymi przygodami w trasie, które mogą uniemożliwić dalsze podróżowanie. Niektóre z nich są niezwykle niebezpieczne, szczególnie gdy dochodzi do nich np. na takich drogach, jak autostrada A1 czy A2 pod Łodzią. Zostań z nami, jeśli chcesz wiedzieć, kiedy warto skorzystać z usługi holowania.

Wypadki i awarie na drodze to najczęstsze powody wzywania lawety

Nie każda kolizja musi oznaczać konieczność wzywania pomocy drogowej. Wszystko zależy od skali uszkodzeń samochodu. Przyjeżdżająca na miejsce Policja ocenia go i wydaje decyzję, czy jazda może być kontynuowana. Zazwyczaj można prowadzić pojazd, jeśli uszkodzenia dotyczą tylko karoserii, a do tego żadna szyba nie jest stłuczona lub pęknięta. W pozostałych przypadkach potrzebna będzie laweta.

Kolejna kwestia to awaria, którą musisz brać pod uwagę, wyruszając samochodem w dalszą trasę. Nierzadko jest ona na tyle błaha, że pozwala kontynuować podróż, choć z zachowaniem pewnych środków ostrożności. Jeśli jednak auto zostało unieruchomione na dobre, możesz zadzwonić po lawetę. Gdy jest to możliwe, pracownik pomocy drogowej podejmie próbę uruchomienia pojazdu na miejscu. Zaproponuje także holowanie, np. do najbliższego warsztatu lub pod adres wskazany przez użytkownika samochodu.

Awaria na autostradzie? Musisz zadzwonić po pomoc drogową

Jeśli pojazd zepsuje się na drodze i nie jesteś daleko od domu, teoretycznie zawsze możesz poprosić o holowanie kogoś z rodziny lub znajomego. Sytuacja zmienia się, gdy do zdarzenia dojdzie na trasie szybkiego ruchu. Jeżeli np. jesteś pod Łodzią na autostradzie A1 lub A2, wezwanie lawety jest obowiązkowe.

Zgodnie z przepisami na takich drogach nie wolno holować pojazdów. Po pomoc powinieneś zadzwonić między innymi w sytuacji, gdy:

 • zabrakło paliwa,
 • złapałeś gumę,
 • masz niesprawne auto,
 • doszło do wypadku lub kolizji.

Czekając na lawetę, pamiętaj o wystawieniu trójkąta ostrzegawczego i najlepiej oddal się od samochodu.


Transport lawetą świeżo kupionego auta

Czas na usługi mniej popularne, o których być może nie wiedziałeś. Pomoce drogowe dysponują pojazdami do bezpiecznego transportu aut nawet na długich trasach. W efekcie większość firm oferuje wsparcie osobom, które chcą kupić samochód. Z holowania możesz skorzystać między innymi wtedy, gdy:

 • auto jest w innym kraju i nie można się nim poruszać,
 • pojazd nie ma obowiązkowego ubezpieczenia OC lub przeglądu technicznego,
 • samochód jest niesprawny,
 • kupujesz auto do kompleksowej renowacji, w bardzo złym stanie.

Oczywiście pamiętaj, że laweta może również transportować motocykle i inne jednoślady.


Dodatkowe usługi, które oferuje każda pomoc drogowa

Przy okazji warto wspomnieć jeszcze o kilku usługach, które, choć nie wiążą się z holowaniem, to jednak mogą być przydatne. Po lawetę możesz zadzwonić również w sytuacji, gdy:

 • zatrzasnąłeś kluczyki w samochodzie i nie masz drugiego kompletu (pracownik otworzy pojazd na miejscu, na przykład korzystając ze specjalnych wytrychów),
 • zabrakło Ci paliwa daleko od stacji benzynowej (pracownik pomocy drogowej może je dowieźć, również na autostradach A1, A2 i innych),
 • nie możesz uruchomić silnika przez rozładowany akumulator (laweta jest wyposażona w przewody, dzięki którym jej kierowca może użyczyć prądu do uruchomienia drugiego pojazdu),
 • złapałeś gumę i nie masz koła zapasowego lub zestawu naprawczego.

Przygotuj się na każdą sytuację w trasie

Jak widzisz, pomoc drogowa to nie tylko holowanie po wypadku lub poważnej awarii auta – zakres usług jest dużo szerszy. Jadąc w dalszą trasę, zawsze powinieneś być przygotowany na różne nieprzewidziane zdarzenia. Jeśli chcesz czuć się bezpiecznie, najlepiej już teraz zapisz sobie kontakt do nas. Firma Cobra z Łodzi świadczy usługi na autostradach A1, A2 i w całym regionie. Dysponujemy nowoczesnymi lawetami i zatrudniamy profesjonalnych kierowców z rozległą wiedzą mechaniczną. Sprawdź naszą ofertę już dziś!

Wróć do bloga
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.