• Cobra Auto – Holowanie od 1997 roku pomaga kierowcom w trudnych sytuacjach

  Obsługujemy klientów zarówno z województwa łódzkiego jak również całej Polski.

  slide
 • Cobra Auto – Holowanie od 1997 roku pomaga kierowcom w trudnych sytuacjach

  Obsługujemy klientów zarówno z województwa łódzkiego jak również całej Polski.

  slide
 • Cobra Auto – Holowanie od 1997 roku pomaga kierowcom w trudnych sytuacjach

  Obsługujemy klientów zarówno z województwa łódzkiego jak również całej Polski.

  slide
Blog

Czy ubezpieczenie gwarantuje usługę holowania?

Poważniejsza awaria samochodu w trasie, drobna stłuczka czy kolizja drogowa – to sytuacje, z którymi może się spotkać każdy kierowca. Jeśli po takich zdarzeniach kontynuowanie podróży autem jest niemożliwe, trzeba skorzystać z usług pomocy drogowej. Holowanie jest oczywiście płatną usługą, ale czy koszty te może pokryć ubezpieczyciel? Sprawdź już teraz, która polisa ubezpieczeniowa zapewni Ci taką ochronę w podróży!

Czy ubezpieczenie komunikacyjne OC pokryje koszty holowania?

Każdy właściciel samochodu musi wykupić ubezpieczenie komunikacyjne OC. Obowiązek ten wynika z faktu, że z polisy tej likwidowane są szkody powstałe w wyniku błędów kierowcy. Ubezpieczyciel może zapłacić np. za holowanie po autostradzie, ale tylko ofiarom wypadku czy kolizji drogowej. Jeśli jesteś poszkodowany w zdarzeniu, koszt transportu uszkodzonego auta zostanie pokryty z ubezpieczenia sprawcy.

Znalazłeś się w takiej sytuacji? W takim razie zgłoś się do nas! Świadczymy usługi pomocy drogowej w Łodzi i na drogach województwa łódzkiego, w tym autostradach A1 oraz A2. Zajmiemy się formalnościami związanymi z holowaniem z OC sprawcy wypadku i zorganizujemy Ci auto zastępcze.

Przy rozszerzonym OC holowanie po wypadku może być darmowe!

Jeśli masz tylko OC i spowodujesz wypadek, za przewóz pojazdu na lawecie zapłacisz z własnej kieszeni. Wyjątkiem jest sytuacja, w której wykupisz tzw. rozszerzone OC. Coraz więcej firm ubezpieczeniowych proponuje klientom dodatkowe pakiety z podstawowym ubezpieczeniem assistance. Mając taką polisę, możesz liczyć na pokrycie kosztów holowania auta wtedy, gdy spowodowałeś wypadek. Decydując się na tę ofertę, zwróć uwagę na:

 • limit kilometrów dla transportu na lawecie,
 • możliwość sfinansowania auta zastępczego,
 • maksymalną liczbę zdarzeń w ciągu roku – czyli, ile razy możesz skorzystać ze świadczenia w ramach jednej polisy.

Holowanie z assistance – kompleksowa ochrona w podróży

Chcesz czuć się bezpiecznie w czasie każdej, nawet najdłuższej podróży samochodem? W takim razie wykup ubezpieczenie assistance. Polisa ta pokryje koszty holowania zarówno w przypadku kolizji, jak i po awarii pojazdu. Oprócz tego ubezpieczyciel może opłacić nocleg na czas naprawy auta.

Pamiętaj, że pomoc drogowa oferuje bardzo szeroki zakres usług. Nasza profesjonalna firma z Łodzi zapewnia kompleksowe wsparcie kierowcom. Mając assistance będziesz mógł skorzystać z niego bezpłatnie m.in. w przypadku:

 • uszkodzenia opony,
 • braku paliwa – szczególnie przydatne, gdy dojdzie do tego na autostradzie,
 • zatrzaśnięcia kluczyków w pojeździe,
 • konieczności wyciągnięcia auta z rowu lub grząskiego terenu,
 • rozładowania akumulatora – usługa awaryjnego uruchomienia samochodu.

Kupujesz assistance? Koniecznie zwróć na to uwagę!

Polisa assistance gwarantuje Ci bezpłatny dostęp do usług pomocy drogowej, w tym m.in. możliwość holowania auta po awarii. Jednak zakres tej ochrony zależy od wybranego przez Ciebie pakietu. Jeśli chcesz czuć się bezpiecznie w trasie, zweryfikuj ofertę ubezpieczalni, zanim zdecydujesz się podpisać umowę. Powinieneś zwrócić szczególną uwagę na następujące kwestie:

 • limity związane z holowaniem dla jednego zdarzenia – zazwyczaj są określane w kilometrach,
 • terytorialny zakres ochrony – standardowa polisa obejmuje swym zasięgiem tylko obszar Polski, a rozszerzona działa również na terenie innych krajów europejskich,
 • ograniczenie dostępu do świadczenia – możliwość skorzystania z ubezpieczenia czasem zależy od tego, jak daleko od miejsca zamieszkania kierowcy dojdzie do zdarzenia.

Chcesz skorzystać z usług pomocy drogowej? Zleć holowanie auta specjalistom!

Wiesz już, jaką polisę wybrać, aby przygotować się na każde zdarzenie, które może Cię spotkać w trasie. Jednak równie ważne jest to, abyś dzwoniąc po lawetę, zdecydował się na usługi dobrych specjalistów. Zepsuło Ci się auto lub miałeś wypadek i potrzebujesz pomocy na terenie Łodzi czy województwa łódzkiego? Holowanie zostaw w rękach fachowców z naszej firmy POMOC DROGOWA Romański Radosław! Świadczymy kompleksowe usługi na wszystkich drogach regionu, w tym autostradach A1 oraz A2. Sprawdź sam!

Wróć do bloga
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.